• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Молодіжна клініка Відхилений

Доданий
20.09.2019
Номер
31
Охорона здоров'я

Вирішення спектру медико-психологічних проблем молодих людей віком 14-24 років, особливо тих, що пов'язані з ризикованою поведінкою, дотримуючись основних принципів: анонімність, доброзичливість, конфіденційність, розуміння і прийняття особливостей підліткового віку шляхом індивідуальної та групової роботи із залученням мультидисциплінарної команди фахівців та активної просвітницької діяльності.

Автор проекту
Валентина
Валентина Гаврилюк
Бюджет
149 919 грн
Розрахунок бюджету
Теги
на об’єкті галузі охорони здоров’я
Район
Все місто
Адреса
вул. Разіна, 1, Хмельницький

Опис

Проблема (передумови, обґрунтування необхідності реалізації проекту)

Долучаючись до життя дорослих, підлітки схильні до експериментів та ризикованої поведінки, піддаються негативному впливу оточення та приймають часом фатальні необґрунтовані рішення.
Щорічно в Україні здійснюється близько 2500 спроб самогубства серед підлітків, значну частину яких можна було б попередити у разі раннього виявлення та допомогти дитині у вирішенні проблеми, яка призвела до такого рішення.
На підставі власних даних, провівши анонімне анкетування протягом 2019 року серед підлітків (1200 анкет) на теми ВІЛ/СНІДу, впливу алкоголю, нікотину, наркотичних речовин на організм людини, хвороб, що передаються статевим шляхом, ранню неплановану вагітність, ми зробили висновки, що більша частина (65%) молодих людей мають викривлене уявлення або не розуміють і не знають суті даних питань. Багато з них висловлюють бажання більш активно спілкуватись із спеціалістами щодо питань, які їх турбують, але хотіли б робити це анонімно та отримати відповідь саме на свої питання.

Для кого цей проект (основні групи мешканців, які зможуть користуватись результатами реалізації завдання)

Для молодих людей міста Хмельницького віком 14-24 років

Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування

Є певна кількість структур, які опікуються проблемами підлітків, але бракує саме медичного мультидисциплінарного компоненту.
Передбачається створення такого компоненту з акцентом на активному виявленні, інтерактивності, з дотриманням анонімності та конфіденційності.
Передбачається надання послуг наступними шляхами:
1) Індивідуальні ( в т.ч. анонімних) консультації мультидисциплінарною командою спеціалістів (підлітковий терапевт, психолог, гінеколог, уролог, дерматолог).
2) Групові зустрічі (консультування, тренінги, бесіди, «круглі столи») та занять ( в т.ч. виїзних) з учнями та студентами з питань:
• ВІЛ/СНІД;
• Профілактики небажаної вагітності;
• Інфекцій, що передаються статевим шляхом;
• Паління;
• Вживання алкоголю, наркотиків;
• Психологічні проблеми підліткового віку;
• Виявлення і профілактика суїдидальних нахилів.
3) Створення групи підтримки з активних молодих людей для допомоги одноліткам, які б слугували активним посередником між командою проекту та цільовою аудиторією.

План заходів з реалізації проекту (роботи, послуги)

1) Створення інтерактивних каналів в мережі Інтернет та в соціальних мережах (сторінка у мережі Фейсбук, Інстаграм, Вайбер, Skype)
2) Створення мультидисциплінарної команди фахівців на базі підліткової служби Комунального підприємства «Хмельницька міська дитяча лікарня» Хмельницької міської ради;
3) Оснащення приміщення для проведення індивідуального та групового консультування.
4) Отримання технічного забезпечення для проведення виїзних групових зустрічей та занять з молоддю.
5) Розробка плану та графіку групових зустрічей/занять з молоддю відповідно до запитів цільової аудиторії (результати проведеного опитування);

Ключові показники оцінки результату проекту

• Покращення обізнаності підлітків та молоді щодо ВІЛ/СНІД, впливу алкоголю, нікотину, наркотичних речовин на організм людини, хвороб, що передаються статевим шляхом, ранньої непланованої вагітності (за результатами повторного анкетування через кожні 6 місяців після початку реалізації проекту).
• Створення можливості для дистанційного спілкування: наявність інтерактивних каналів в мережі Інтернет та в соціальних мережах (сторінка у мережі Фейсбук, Інстаграм, Вайбер, Skype)
• Збільшення кількості відвідувачів до відповідних профільних спеціалістів.

Очікуваний термін реалізації проекту

Постійно, починаючи з 2020 року.

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Економічна нестабільність (підвищення зазначених у проекті цін).

Приклади (кейси) схожих рішень

Проект «Молодіжна клініка» може бути органічним доповненням до «Молодіжного центру», який функціонує у м. Хмельницькому, але з акцентом на вирішенні питань медичного та медико-психологічного характеру.

Мета проекту

Вирішення спектру медико-психологічних проблем молодих людей віком 14-24 років, особливо тих, що пов'язані з ризикованою поведінкою, дотримуючись основних принципів: анонімність, доброзичливість, конфіденційність, розуміння і прийняття особливостей підліткового віку шляхом індивідуальної та групової роботи із залученням мультидисциплінарної команди фахівців та активної просвітницької діяльності.

Проект реалізовуватиметься на об’єкті галузі

Охорона здоров‘я