• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Міцна громада. (Соціальна адаптація ВПО у місті Хмельницькому) Брав участь

Доданий
20.09.2018
Номер
32
Соціальний захист

Створення культурно-просвітницького центру для ВПО на базі Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради з метою сприяння у подальшому розв’язанні проблем соціальної адаптації ВПО Хмельницького засобами культури, їх реінтеграції, формування активної життєвої позиції та включення у суспільне життя хмельницької громади.

Автор проекту
Наталія
Наталія Гринишина
Бюджет
150 000 грн
Розрахунок бюджету
Теги
на об’єкті галузі соціального захисту
Район
Все місто

Опис

Проблема (передумови, обґрунтування необхідності реалізації проекту)

Чисельність ВПО продовжує зростати. Якщо станом на травень 2017 року в Хмельницькій області було обліковано близько 6930 внутрішньо переміщених осіб, в тому числі у Хмельницькомуі – 2675 осіб, то на сьогодні (станом на 17.05. 2018 р.) в області зареєстровано 6 991 особа, а у Хмельницькому – 2796 осіб.
Вирішенням проблем ВПО в Хмельницькому займаються держава, органи місцевого самоврядування, тощо, основні зусилля даних суб’єктів спрямовані на вирішення житлових проблем, питань працевлаштування, соціального забезпечення, влаштування дітей, молоді до навчальних закладів та ін.. Але, залишаються без належної уваги питання реінтеграції ВПО.
Проект «Міцна громада» це створення культурно-просвітницького центру для ВПО, який засобами культури та мистецтва намагатиметься вирішити або пом’якшити проблеми цієї вразливої верстви населення в громаді Хмельницького.

Для кого цей проект (основні групи мешканців, які зможуть користуватись результатами реалізації завдання)

- внутрішньо переміщені особи різних вікових груп, сім’ї переселенців Хмельницького будуть задіяні в активний творчий процес, отримають змогу продовжити власний творчий розвиток та процеси соціальної адаптації та реінтеграції у хмельницьку громаду;
- представники управління соціального захисту населення отримують нові інформаційно-методичні матеріали для роботи з ВПО;
- представники громади міста, громадські та волонтерські організації Хмельницького зможуть ознайомитися із справами ВПО Хмельницького шляхом ознайомлення з результатами інтерактивного опитування ВПО «Потреби та проблеми ВПО м. Хмельницького», інформаційно-методичними матеріалами про ВПО, матеріалами буклетів тощо для координації та об’єднання зусиль всіх сторін, зацікавлених у вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб.

Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування

Проект «Міцна громада» - це створення культурно-просвітницького центру для ВПО, який засобами культури та мистецтва намагатиметься вирішити або пом’якшити проблеми цієї вразливої верстви населення в громаді Хмельницького.

План заходів з реалізації проекту (роботи, послуги)

Реалізація проекту передбачає проведення таких заходів:
І. Організація інтерактивного опитування ВПО Хмельницького «Потреби та проблеми ВПО м. Хмельницького»;
ІІ. Створення реєстру внутрішньо переміщених осіб, які бажають прийняти участь у реалізації даного проекту. Створення ініціативної групи з числа ВПО;
ІІІ. Проведення циклу творчих зустрічей та лекцій з історії та культури Хмельниччини;
ІV. Екскурсійна програма проекту «Вивчаємо історію та культуру рідного краю»;
V. Проведення майстер-класів «Навчись сам і навчи іншого»;
VІ. Проведення циклу психологічних тренінгів;
VІІ. Організація спортивно-оздоровчої роботи з фізичної культури «В здоровому тілі – здоровий дух»;
VІІІ. Організація фотовиставки «ВПО Хмельницького: долі людські»

Ключові показники оцінки результату проекту

Реалізація проекту сприятиме вихованню та формуванню патріотичних почуттів, сприянню духовному розвитку переселених громадян, тому, що переселенці, ознайомившись з культурними надбаннями нової малої батьківщини, прийнявши діяльну безпосередню участь у творчо-художньому процесі, будуть мати реальну можливість розв’язати власні психологічні проблеми, розширити коло друзів, однодумців, стати активними членами нового соціуму.

Очікуваний термін реалізації проекту

9 місяців – з січня по жовтень 2019 року

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Низька мотивація бенефіціарів

Приклади (кейси) схожих рішень

Не було

Мета проекту

Метою проекту є надання допомоги ВПО у їх реінтеграції в новому соціальному середовищі, зокрема, відновлення соціального статусу і формування установок щодо пристосування до нових умов, повернення до нормальної життєдіяльності, подолання психофізіологічних травм, стресового стану, соціальної апатії, втрати віри у майбутнє та позитивне сприйняття дійсності й формування активної життєвої позиції.

Проект реалізовуватиметься на об’єкті галузі

Соціального захисту