• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Екскурсійні маршрути містом із супергероєм Хмельменом Брав участь

Доданий
20.09.2019
Номер
37
Культура та туризм

Виконавчий комітет Хмельницької міської ради у 2019 році успішно реалізував проєкт «Інтерактивний комікс “Таємниці Хмельвіля”».
Запропонований проєкт передбачає своєрідне продовження минулорічного у формі проведення екскурсійних турів містом з супергероєм Хмельменом для школярів і дорослої аудиторії з метою підвищення їхньої обізнаності з історією і культурним надбанням Хмельницького.

Автор проекту
Олена
Олена Ткачук
Бюджет
116 600 грн
Розрахунок бюджету
Теги
на об’єкті галузі культури
Район
Центральний

Опис

Проблема (передумови, обґрунтування необхідності реалізації проекту)

Проєкт «Інтерактивний комікс “Таємниці Хмельвіля”», реалізований Виконавчим комітетом Хмельницької міської ради за підтримки Українського культурного фонду у 2019 році, виявив, що серед громадськості міста, особливо серед дітей і молоді шкільного віку, існує великий запит на проєкти, які дозволяють більше дізнатися про місто, в якому ми живемо.
Про місто Хмельницький сформувалося чимало стереотипів, які лише частково відповідають або ж узагалі не відповідають дійсності, як-от «місто-базар», «місто торгашів», «нічого цікавого». Натомість ми, мешканці міста, відчуваємо потребу в руйнуванні цих стереотипів, ми прагнемо пишатися своїм містом, а тому потребуємо більше інформації про його історію, сьогодення і культурне надбання.
Запропонований проєкт спрямований на широку аудиторію - як на дорослих, так і на дітей та молодь шкільного віку, адже саме в цей період життя формуються ціннісні орієнтири, погляди і переконання, які впливають на розвиток особистості і становлять її фундамент.

Для кого цей проект (основні групи мешканців, які зможуть користуватись результатами реалізації завдання)

Проєкт розрахований на дорослих, а також на дітей та молодь шкільного віку.
Планується залучити по одному класу школярів з кожної школи міста Хмельницького, а також дорослих, які виявлять бажання взяти участь в екскурсії.

Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування

Пропонується проведення екскурсійних турів по місту Хмельницькому для дітей, молоді і дорослих, які проводитиме Хмельмен – супергерой Хмельницького і головний персонаж книги-коміксу «Таємниці Хмельвіля».
Серед хмельничан помітний великий запит на книгу «Таємниці Хмельвіля», мобільний додаток Khmelville, а також зростає інтерес до самого супергероя – Хмельмена. Мешканці міста очікують на подальший розвиток цього персонажа.
Важливою є також форма подачі екскурсійного матеріалу – інформація презентуватиметься в легкій, невимушеній, цікавій для дітей і молоді формі, що безумовно сприятиме зацікавленню запропонованими темами, кращому сприйняттю інформації, спонукатиме школярів розвивати інтерес до рідного міста. Дорослим, натомість, буде цікавим змістове наповнення екскурсій, адже пропонований екскурсійний матеріал міститиме багато історичних фактів та грунтовної інформації про місто.
Адже незаперечним є факт: що більше ти знаєш про рідне місто, то більше його любитимеш.

План заходів з реалізації проекту (роботи, послуги)

1. Створення екскурсійних маршрутів на основі книги-коміксу «Таємниці Хмельвіля», враховуючи особливості шкільної та дорослої аудиторії.
2. Проведення екскурсій містом з супергероєм Хмельменом. Екскурсійні маршрути базуватимуться на об’єктах, представлених в книзі-коміксі «Таємниці Хмельвіля», серед яких музеї міста, міський будинок культури, театр ляльок «Дивень», ратуша, будинок міської ради тощо.
3. На завершення кожної екскурсії проводитиметься вікторина про місто Хмельницький, основана на екскурсійному матеріалі. За результатами вікторини учасники отримуватимуть подарунки – екоторби, футболки, браслети, магніти, значки наліпки.
4. Екскурсантам пропонуватиметься завантаження мобільного додатку «Khmelville», в якому представлена інформація про місто Хмельницький, його історію і культурну спадщину.
5. Пошиття костюма гіду - супергерою Хмельмену, зокрема, створення його зимової версії.

Ключові показники оцінки результату проекту

Соціальні:
1. Охоплення екскурсіями школярів – 1000 осіб та дорослих – 200 осіб.
2. Зростання числа молоді і дорослих, що змістовно проводять дозвілля - до 1200 осіб.
3. Становлення ціннісних орієнтирів молоді - 1000 осіб.
4. Підвищення самооцінки мешканців міста.
5. Руйнування негативних стереотипів про місто.
Культурні:
1. Зростання рівня охоплення школярів міста культурними заходами - до 1000 осіб.
2. Зростання числа молоді, ознайомленої з інформацією про місто у цікавому форматі (через завантажений мобільний додаток та екскурсійні тури) - 2000 осіб.
3. Зростання числа молоді, що дізнались про екскурсійні тури через соціальні мережі - до 4000 осіб.
4. Підвищення обізнаності молоді про різні культури міста - до 2000 осіб.
5. Поява нових дотичних проєктів та культурних ініціатив в Хмельницькому.
6. Кількість організованих екскурсійних турів - 40.
7. Розповсюдження близько 2000 одиниць брендової продукції з логотипами міста, а також із зображеннями різних об’єктів Хмельницького.

Очікуваний термін реалізації проекту

Січень-грудень 2020 року

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

1. Недовиконання плану екскурсій у зв’язку з можливим карантином у школах в зимовий період та іншими форс-мажорними обставинами.
Цей ризик буде мінімалізований, а кількість екскурсій надолужена за рахунок проведення додаткових екскурсій.
2. Навпаки, надмірна кількість запитів на проведення екскурсій, в той час коли на оплату позапланових екскурсій кошти не передбачені.

Приклади (кейси) схожих рішень

Проєкт оригінальний і не має аналогів

Мета проекту

Метою проєкту є підвищення обізнаності дітей і молоді шкільного віку, а також дорослих з історією, сьогоденням і культурним надбанням Хмельницького шляхом проведення екскурсійних турів містом з супергероєм Хмельменом.

Проект реалізовуватиметься на об’єкті галузі

культури та туризму