• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Спільний мистецький простір: облаштування бруківкою музейного дворика ХОХМ Відхилений

Доданий
15.09.2020
Номер
4
Культура та туризм

Хмельницький художній музей впродовж 35 років активно долучає мешканців та гостей до сучасного мистецтва. Хмельницькі школярі, студенти, літні люди зустрічають новий день в Музейному дворику з проєктом "Ранок з музеєм". Тут відбуваються концерти, літературники, майстеркласи, кроскультурні івенти. Однак вуличне покриття дворику вкрай потребує облаштування бруківкою - ми дбаємо про безпеку гостей.

Автор проєкту
Бюджет
150 000 грн
Розрахунок бюджету
Теги
на об’єкті галузі культури
Район
Центральний
Адреса
вул. Проскурівська, 47, Хмельницький

Опис

Проблема (передумови, обґрунтування необхідності реалізації проекту)

Проблема полягає в хронічному недофінансуванні потреб культурно-мистецьких інституцій в Україні. Нажаль, наш музей не є виключенням - наш бюджет не передбачає капітальні видатки, зокрема ремонт Музейного дворика. Містяни та гості Хмельницького із задоволенням беруть участь в наших заходах на відкритому повітрі, особливо в часи карантинних обмежень, пов'язаних із пандемією COVID-19. Однак ми регулярно чуємо: "У вас цікаво! Неймовірно гарний і затишний італійський дворик! Вам би зробити ремонт". Звернення до профільного департаменту не призвело до позитивного результату. Пошуки меценатів, на жаль, теж проблематичні - вони несуть збитки через карантинні обмеження. Благодійні фонди не передбачають підтримки проєктів з ремонту. Але ми маємо відповідальність перед нашими містянами та гостями міста - не лише їх інтелектуальне та духовне збагачення, але й доступність та безпека під час наших заходів. Впродовж 35 років історії музею ремонт Музейного дворика здійснювався лише один раз.

Для кого цей проект (основні групи мешканців, які зможуть користуватись результатами реалізації завдання)

Широка аудиторія хмельничан - споживачів культурного продукту, зокрема школярі, студенти, літні люди, інклюзивні групи, туристи та бізнес-візитери, корпоративні та родинні групи. Наприклад, в заходах ХОХМ за 2019 рік взяли участь 31472 особи.

Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування

Ми бачимо можливість убезпечити та створити комфортні умови для містян та гостей міста під час перебування на культурно-мистецьких заходах музею на території Музейного дворика шляхом облаштування його вуличного покриття бруківкою. Копія кошторису додається вище. Грантівські кошти в межах конкурсу передбачають покриття левової частки нашого кошторису: за умови надання 150000 грн, ХОХМ із власних коштів дофінансує проєкт на 16230 грн (незважаючи на вкрай скрутні обставини із можливістю заробляти власні кошти цьогоріч через карантинні обмеження).

План заходів з реалізації проекту (роботи, послуги)

1. Замовлення та складання кошторису.
2. Проведення тендерних процедур в системі https://prozorro.gov.ua/.
3. Здійснення закупівлі відповідних матеріалів.
4. Здійснення робіт з облаштування дворика бруківкою (260 м.кв.).
5. Розповсюдження інформації різноманітними каналами комунікації (ЗМІ, соцмережі, зовнішні рекламні носії) щодо реалізації проєкту із зазначенням інформації про можливості конкурсу "Бюджет участі" та підтримку і співпрацю із Хмельницькою міською радою.

Ключові показники оцінки результату проекту

Здійснення якісних ремонтно-будівельних робіт щодо облаштування бруківкою Музейного дворика підвищить доступність та безпеку відвідувачів музею, спричинить більш активне проведення заходів в ньому, активізує зацікавленість хмельницьких, регіональних та національних культурних інституцій, митців та корпоративних груп у спільних кроскультурних проєктах.

Очікуваний термін реалізації проекту

квітень-червень 2021

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Серед ризиків ми вбачамо наступні:
1. Інфляція гривні. Мінімізація ризику - пошук більш дешевих матеріалів та підрядників при збереженні якості, пошук додаткового фінансування.
2. Порушення термінів або якості робіт підрядником. Мінімізація ризику - ретельний відбір підрядників, укладання юридично чіткої угоди щодо зобов'язань сторін.
3. Складні погодні умови. Мінімізація ризику - адекватне планування робіт та таймлайну (3 місяці реалізації проєкту).

Приклади (кейси) схожих рішень

Наша музейна установа впродовж останніх років всупереч складним економічним умовам активно модернізується. Серед вдалих інфраструктурних проєктів ХОХМ 2018-2020: реконструкція ганку музею; встановлення автоматичної системи газового пожежегасіння в фондосховищах; модернізація музейного освітлення в експозиційних залах (2 та 4 зали, близько 300 кв.м).

Мета проекту

Метою проєкту є забезпечення доступності містян та гостей міста до культурно-мистецького продукту музею, безпека та комфорт проведення кроскультурних івентів в Музейному дворику ХОХМ в середмісті Хмельницького.

Проект реалізовуватиметься на об’єкті галузі

Комунальний заклад культури "Хмельницький обласний художній музей", м.Хмельницький, Проскурівська, 47.

Фотографії

Експертна оцінка