• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Сучасний кабінет трудового навчання та технологій - арт-студія Відхилений

Доданий
21.09.2018
Номер
76
Освіта

Великий педагог В. Сухомлинський стверджував, що «розум дитини – на кінчиках її пальців», тобто рівень загального та психічного розвитку залежить від ступеня сформованості дрібних рухів пальців. Тому модернізація шкільних майстерень, облаштування у них сучасної зонованої арт-студії стає необхідністю. Особливої актуальності це набуває в умовах впровадження інклюзивного навчання у НВО № 23.

Автор проекту
Олена
Олена Самборська
Бюджет
148 864 грн
Розрахунок бюджету
Теги
на об’єкті галузі освіти
Район
Книжківці
Адреса
вул. Генерала Карбишева, 6, Хмельницький

Опис

Проблема (передумови, обґрунтування необхідності реалізації проекту)

Стрімкий розвиток науки та техніки у ХХІ столітті зумовлює необхідність впровадження нових підходів в освітній процес закладу освіти, зокрема й у викладання трудового навчання. Але постає проблема відсутності комфортного простору для реалізації таких дій. Шкільні майстерні потребують модернізації, оскільки уже кілька років вони не використовувались за призначенням через відсутність ремонтних робіт у приміщеннях, засобів ІКТ, частини обладнання та інструментів, не належне освітлення майстерень, низький температурний режим у холодну пору року, застарілі шкільні меблі.
Модернізація шкільних майстерень, облаштування сучасного зонованого арт-простору та перетворення їх у арт-студію сприяє реалізації творчих учнівських проектів, національно-патріотичному вихованню учнів, проведенню інтерактивних заходів. Проект дасть змогу вивчати різні техніки декоративно-прикладного мистецтва, сучасні тенденції дизайну, створити арт-простір для заповнення вільного часу талановитої молоді.

Для кого цей проект (основні групи мешканців, які зможуть користуватись результатами реалізації завдання)

Проект розрахований на учнів НВО № 23 м. Хмельницького, зокрема й на учнів з особливими освітніми потребами, колектив школи, вихованців гуртків декоративно-прикладних напрямів, жителів мікрорайону Книжківці.

Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування

З метою реалізації нових освітніх технологій, використання різноманітних форм роботи, забезпечення освітнього процесу наочністю, інтенсивним і динамічним рухом, розвитку пізнавальної активності учнів, формування основних компетентностей, відродження національних традицій, народних промислів та ремесел, здійснення психологічного розвантаження засобами арт-терапії, виховання культури особистості ми пропонуємо обладнати майстерні трудового навчання сучасними ергономічними шкільними меблями, швейним, деревообробним та металообробним обладнанням, наочністю, встановити засоби ІКТ, встановити енергозберігаюче освітлення; здійснити утеплення стін, впорядкувати стелю, стіни та підлогу, осучаснити інформативно-навчальні стенди, замінити двері для майстерень.

План заходів з реалізації проекту (роботи, послуги)

1. Замовлення та придбання необхідних засобів згідно з бюджетом проекту.
2. Об’єднання однієї з майстерень з підсобним приміщенням в результаті демонтажу стіни-перегородки з метою збільшення корисної площі приміщення.
3. Підведення води та включення в систему каналізації в одній з майстерень.
4. Модернізація схеми розміщення електропроводки, монтаж розеток, вимикачів.
5. Проведення ремонтних робіт стін, стелі та підлоги в обох майстернях.
6. Встановлення освітлення.
7. Встановлення необхідного обладнання та меблів.
8. Встановлення засобів ІКТ.

Ключові показники оцінки результату проекту

Створення сучасного освітнього простору.
Забезпечення варіативності вибору об’єктів проектування та технологій їх виготовлення усіх учнів, зокрема й учнів з особливими освітніми потребами, під час уроків трудового навчання та технологій.
Збільшення рівня охоплення дітей декоративно-прикладним мистецтвом.

Очікуваний термін реалізації проекту

До 31 грудня 2019 року

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Ризики підвищення валютного курсу, інфляція, ризики збільшення витрат на комунальні послуги: енергоносії, водопостачання та водовідведення.

Приклади (кейси) схожих рішень

Хоббі-клас у Павлоградській школі № 9
http://spp-dtek.com.ua/golosovaniya-za-zayavki-proekta-gorod-svoimi-rukami-2017/
https://xn--80aafeg3bveo.dp.ua/35671

Мета проекту

Метою проекту є:
- створення зонованої арт-студії для занять учнів на уроках та в позаурочний час творчими видами праці, підготовка дітей до самостійного життя в результаті набуття досвіду, розкриття талантів і творчого потенціалу;
- забезпечення ефективної реалізації нової програми з трудового навчання в умовах інклюзивного навчання з метою формування в учнів з особливими освітніми потребами життєво необхідних компетентностей, гарантування учням з особливими освітніми потребами варіативності у виборі об’єктів проектування та технологій їх виготовлення;
- облаштування сучасного освітнього арт-простору для проведення інтерактивних заходів з метою розвитку творчого потенціалу та морального розвантаження засобами арт-терапії працівників закладу, обміну досвідом з колегами-вчителями трудового навчання; для проходження педагогічної практики майбутніми вчителями трудового навчання та технологій.

Проект реалізовуватиметься на об’єкті галузі

освіти