Творчий проект «ProArt». На реалізації

Доданий
28.09.2020
Номер
41
Культура та туризм

ProArt – це простір творчості та мистецтва для мешканців міста і відвідувачів бібліотеки (філія №12) з вільним, безкоштовним доступом, де відбуватимуться художні виставки, лекції, майстер-класи, презентації творів як юних, так і відомих письменників міста; можливість почитати книги, що оживають, використовувати графічний планшет, 3D РУЧКИ. Бібліотека стане місцем для креативу і творчості.

Автор проєкту
Бюджет
150 000 грн
Розрахунок бюджету
Теги
на об’єкті галузі культури
Район
Заріччя
Адреса
просп. Миру, 76/2, Хмельницький

Опис

Проблема (передумови, обґрунтування необхідності реалізації проекту)

Проблемою мікрорайону є відсутність достатньої кількості загальнодоступних, упорядкованих місць для творчого спілкування громади. Вільне, безкоштовне відвідування заходів Pro-Art зробить доступним якісне, культурне дозвілля для всіх мешканців мікрорайону, особливо дітей, підлітків та їхніх батьків. Юні митці та письменники отримають можливість представити свої роботи широкому колу глядачів.
Проблема в тому, що при наявності місця відсутнє обладнання для сучасної виставки. Саме в читальному залі можна облаштувати арт-галерею, де буде реалізовуватись проект.
Бібліотечний Pro-Art повинен бути естетично привабливим та забезпеченим сучасними технічними засобами. Дизайн читального залу повинен справляти на відвідувачів бібліотеки позитивне враження, налаштовувати на естетичне сприйняття та творчість.

Для кого цей проект (основні групи мешканців, які зможуть користуватись результатами реалізації завдання)

- дітей та молоді, які мають талант і бажання до малювання чи інших видів прикладного мистецтва, пробують писати поетичні або прозові твори;
- викладачів шкіл естетичного виховання, талановитих людей;
- учнів шкіл та вихованців дитячих садків мікрорайону Виставка;
- вчителів, бібліотекарів, партнерів бібліотеки;
- креативних людей, які зможуть реалізувати свої задуми, використовуючи наявні у бібліотеці технологічні ресурси;
- мешканців мікрорайону Виставка.

Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування

Юні мешканці мікрорайону, які мають талант до малювання чи інших видів прикладного мистецтва, пробують писати поетичні або прозові твори, мають бажання брати участь у конкурсах, приносять свої роботи у бібліотеку. Зазвичай виставка робіт презентується у читальному залі бібліотеки.
Обов’язковою умовою є висока культура оформлення та естетичність, а також гнучке використання виставкового простору.
Саме у читальному залі бібліотеки є можливість облаштувати такий виставковий простір, придбавши для цього спеціальні труби з нержавіючої сталі, кріплення, підсвітки під картини, виставкові стелажі, стільці. Зробити заміну підлоги в читальному залі для надання естетичного вигляду приміщення, обладнати невелику сцену-подіум.

План заходів з реалізації проекту (роботи, послуги)

Виконання робіт по облаштуванню виставкового простору, закупівля меблів, літератури, приладдя для дитячої творчості.
Проведення ремонтних робіт по заміні підлоги.
Організація творчих акцій, художньо-декоративних та інших виставок, їх презентацій.
Проведення майстер-класів з різних видів рукоділля, малювання, декоративного мистецтва із залученням викладачів шкіл естетичного виховання, талановитих людей.
Популяризація літератури з питань образотворчого мистецтва і навчальної літератури з різних видів творчості.

Ключові показники оцінки результату проекту

Соціальні показники: надання можливості для задоволення духовних, дозвіллєвих та культурних потреб юних мешканців мікрорайону, мешканців міста; збільшиться зацікавленість дітей до книг і читання завдяки цікавим зустрічам у просторі ProArt;
Економічні – безкоштовне проведення всіх заходів, як навчальних так і презентаційних.

Очікуваний термін реалізації проекту

Бібліотека стане центром громади мікрорайону
Привабливий вигляд читального залу
Естетично оформлений виставковий простір для дитячих робіт
Підвищення соціального статусу та популяризації бібліотеки.
Реклама бібліотеки

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

З моменту подачі до моменту реалізації проекту можуть збільшитися ціни на обладнання. Збільшаться витрати бібліотеки на витратні матеріали до обладнання

Приклади (кейси) схожих рішень

не має

Мета проекту

Творчий проект «ProArt» має на меті розташування в бібліотечному просторі експозиції творчих робіт учнів шкіл естетичного виховання, зустрічей із митцями та письменниками міста; формування естетичного смаку, популяризація мистецтва та реалізація творчого потенціалу талановитих читачів, залучення до творчості дітей-читачів, можливість розкрити свої творчі здібності. Залучення нових читачів та партнерів.

Проект реалізовуватиметься на об’єкті галузі

Культура