Спілкування "особливих" без меж Брав участь

Доданий
23.09.2020
Номер
9
Соціальний захист

Інформаційні технології невпинно розвиваються і у нашому житті стало необхідним оволодіння роботою з комп’ютерною технікою.Робота з комп’ютером надасть впевненості особам з інвалідністю в тому,що вони можуть співіснувати у соціумі,нарівні спілкуватися з іншими людьми,переглядати пізнавальні програми,закарбовувати пам’ятні моменти на цифрових носіях та розвиватися в ногу з часом.

Автор проєкту
Катерина
Катерина Салтикова
Бюджет
67 200 грн
Розрахунок бюджету
Теги
на об’єкті галузі соціального захисту
Район
Ракове
Адреса
вул. Трембовецької, 23/1, Хмельницький

Опис

Проблема (передумови, обґрунтування необхідності реалізації проекту)

Інформаційні технології невпинно розвиваються.У нашому житті стало необхідним оволодіння роботою з комп’ютерною технікою, адже в наш час ми не уявляємо свого життя без новітніх технологій, які так швидко вдосконалюються.Комп’ютерна техніка потрібна скрізь:у навчанні,на роботі,у особистому житті.Особи з інвалідністю мають непереборне бажання тягнутися до повноцінного життя,рухатися в ногу з часом та з іншими людьми.Робота з комп’ютером надасть впевненості особам з інвалідністю в тому,що вони можуть співіснувати у соціумі,нарівні спілкуватися з іншими людьми,переглядати цікаві пізнавальні програми,закарбовувати пам’ятні моменти на цифрових носіях та розвиватися в ногу з часом.Враховуючи ситуацію в країні-боротьба з COVID-19-ми усі зіткнулися з глобальною проблемою-дистанційною роботою.Метою є створення умов для роботи з комп’ютерною технікою та дати можливість особам з інвалідністю м.Хмельницького оволодіти навичками роботи з нею .

Для кого цей проект (основні групи мешканців, які зможуть користуватись результатами реалізації завдання)

Проект спрямований на осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень міста Хмельницького, які живуть за межею бідності та не мають можливості навчитися користуватися з комп’ютерною технікою в домашніх умовах та не мають доступу до спілкування за допомогою глобальної мережі Інтернет.Усі особи з інвалідністю та їх сім’ї,які будуть отримувати послуги,матимуть змогу оволодіти певними навичками роботи з комп’ютерною технікою,тим самим зможуть йти в ногу з часом та з іншими людьми.У сучасному світі питання соціального захисту населення (оформлення субсидій,пенсій,матеріальної допомого,оплата комунальних послуг та багато іншого)вже вирішуються через мережу Інтернет, а не стоячи у чергах.Також з’явиться можливість проводити різноманітні види діяльності онлайн для тих,хто за певних обставин не може відвідати Центр реабілітації.
З’явиться ще одна послуга – ознайомлювати та допомагати підопічним користуватися сучасною технікою та мережею Інтернет.

Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування

Створити на базі Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень «Родинний затишок» комп’ютерний куточок, де молодь з інвалідністю зможе себе реалізувати.
З’явиться можливість дистанційної роботи у різних напрямках: як з особами з інвалідністю і їх батьками, так і з іншими організаціями та владою для вирішення нагальних питань.

План заходів з реалізації проекту (роботи, послуги)

1. Закупівля ноутбуків для роботи осіб з інвалідністю з даною технікою.
2. Створення сприятливих умов для роботи з комп’ютерною технікою.
3. Проведення занять ознайомлення з комп’ютерною технікою, а також оволодіння нею особами з обмеженими можливостями.
4. Виведення осіб з інвалідністю з домашньої ізоляції шляхом залучення їх до отримання основних навичок роботи з пристроями виведення інформації, з комп’ютером та роботою в мережі Інтернет.
5. Зменшення негативних проявів у поведінці (агресивності, тривожності, замкнутості).
6. Збільшення рівня соціальної адаптації осіб з інвалідністю, пристосування їх до середовища, у якому вони перебувають і, як зворотній процес, розуміння соціальним середовищем потреб даної категорії людей.

Ключові показники оцінки результату проекту

Комп’ютерна техніка потрібна скрізь: у навчанні, на роботі, у особистому житті.
Особи з інвалідністю мають непереборне бажання тягнутися до повноцінного життя, рухатися в ногу з часом та з іншими людьми. Саме робота з комп’ютером надасть впевненості особам з інвалідністю в тому, що вони можуть бути майже як повноцінні люди, співіснувати у соціумі, спілкуватися з людьми, переглядати цікаві пізнавальні програми, закарбовувати пам’ятні моменти та розвиватися в ногу з часом.
Тому з’явилася потреба у закупівлі якісних ноутбуків для ознайомлення та навчання осіб з інвалідністю основним навичкам роботи з даними видами техніки та для роботи в мережі Інтернет.

Очікуваний термін реалізації проекту

2 місяці

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Інфляція.

Приклади (кейси) схожих рішень

Немає.

Мета проекту

Виведення осіб з інвалідністю з домашньої ізоляції шляхом залучення їх до отримання основних навичок роботи з комп’ютером та роботою в мережі Інтернет, допомогти молоді з обмеженими можливостями оволодіти комп’ютерною технікою та глобальною мережею Інтернет на рівні користувача, виявити здібності, розвинути навички та можливість у подальшому займатися корисною справою.

Проект реалізовуватиметься на об’єкті галузі

На обєкті галізі соціального захисту, а саме у Центрі комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень "Родинний затишок".