• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Сучасне діагностичне обладнання в кабінет дитячого ортопеда-травматолога поліклініки №2 Брав участь

Доданий
26.09.2017
Номер
48
Охорона здоров'я

Сучасне діагностичне обладнання (система podoscan) дасть можливість проводити обстеження та контроль ефективності лікування дітей з патологією стоп на принципово новому - цифровому рівні; дасть можливість створити електронну базу даних пацієнтів; дозволить більш точно підбирати ортопедичну продукцію та програму лікування.
Система включає сканер для стоп, ПК, та спеціальне програмне забезпечення.

Автор проєкту
Віталій
Віталій Одарчук
Бюджет
97 000 грн
Розрахунок бюджету
Район
Все місто
Адреса
просп. Миру, 61/1, Хмельницький

Опис

Проблема (передумови, обґрунтування необхідності реалізації проекту)

Порушення структури та/або функції стопи, у населення дитячого віку посідає чи не найвагомішу частку в структурі амбулаторної (поліклінічної) ортопедичної захворюваності. На сьогоднішній день діагностика патології стопи проводиться в основному за допомогою лікарського огляду, який включає візуальний огляд, пальпаторне обстеження та функціональні проби. Дані методи є високою мірою суб'єктивними, тому не володіють достатньою точністю. Для об'єктивізації порушення стоп використовується рентгенологічне обстеження, яке має шкідливе променеве навантаження. Відсутність можливості скринінгового (масового) обстеження стану стопи, з використанням точного сучасного обладнання, призводить до безконтрольного використання ортопедичної продукції (взуття, устілок) батьками навіть здорових діток.
Тому використання цифрового діагностичного обладнання, вже давно посіло важливе місце в практиці лікаря закордоном та у передових клініках України.

Для кого цей проект (основні групи мешканців, які зможуть користуватись результатами реалізації завдання)

Населення міста дитячого віку.

Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування

Сучасне обладнання для діагностики стоп, а саме система "Подоскан" дасть можливість оцінювати стан стопи з цифровою точністю, без шкідливого випромінювання, дозволить реєструвати навіть мінімальні відхилення в структурі стопи, більш ефективно відмічати клінічні зміни в процесі лікування, що значно покращить підбір ортопедичної продукції та програми лікування. Результати первинного та поточних обстежень будуть зберігатись в електронній базі даних пацієнтів (ще одна можливість даного обладнання), тому завжди будуть "під рукою" у лікуючого лікаря (що не завжди характерно при використанні паперових носіїв мед.інформації).
Враховуючи безпечність, доступність, та короткотривалість обстеження (2-3хв.), дане обладнання ідеально підходить для скринінгового (масового) обстеження населення дитячого віку м.Хмельницького. Чим дасть можливість охопити обстеженням значно більшу кількість дітей.

План заходів з реалізації проекту (роботи, послуги)

Даний проект може бути реалізований шляхом придбання системи "Подоскан", її монтажу, короткотривалого навчання персоналу (простота у використанні даного обладнання дозволяє його експлуатацію навіть середнім та молодшим мед.персоналом), та повідомленням населенню про доступність нового обладнання через місцеві ЗМІ та офіційні сторінки в соц.мережах.

Ключові показники оцінки результату проекту

Ключовими показниками оцінки результату цього проекту є більш широке виявлення патології стоп у дітей, на ранніх стадіях захворювання, що призведе до зменшення тривалості лікування, зменшення витрат на придбання різного-роду ортопедичної продукції, та покращення якості життя дитячого населення міста Хмельницького.

Очікуваний термін реалізації проекту

Враховуючи що дане діагностичне обладнання не виготовляється в Україні та буде доставлятись з закордону, максимальний термін реалізації проекту близько 3 місяців.

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Зміна ціни обладнання, термінів доставки.

Приклади (кейси) схожих рішень

Паперова плантографія є схожим рішенням, проте не дає високої точності, потребує витратних матеріалів, включає в себе використання паперових носіїв інформації. Та найвагомішим аргументом проти цього методу є те, що на аналіз плантографічних відбитків затрачається не менше 30хв. часу, що є неприпустимим для скринінгового обстеження.

Мета проекту

Покращення стану здоров'я дітей міста Хмельницького, за рахунок модернізації ортопедичної діагностики на амбулаторному рівні.

Фотографії