• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

Як пройти у бібліотеку? Брав участь

Доданий
26.09.2017
Номер
69
Культура

Бібліотеки у просторі міста є дуже важливими культурними об'єктами, проте їх приміщення ніби загубилися серед яскравих вивісок магазинів, кафе, аптек. Завдяки реалізації проекту на фасадах центральної бібліотеки, бібліотек-філій у мікрорайонах Заготзерно, Ракове, Дубове, на Проспекті Миру будуть встановлені світлодіодні вивіски, банери, щоб здалеку було видно, що у будинку знаходиться бібліотека.

Автор проєкту
Бюджет
100 000 грн
Розрахунок бюджету
Район
Все місто
Адреса
вул. Подільська, 78, Хмельницький

Опис

Проблема (передумови, обґрунтування необхідності реалізації проекту)

Бібліотеки Хмельницької міської бібліотечної системи переважно знаходяться на перших поверхах житлових будинків. Коли розпочалася тенденція, що квартири на перших поверхах викупають під магазини, приміщення бібліотек ніби загубилися серед яскравих вивісок торговельних точок, аптек. Просту офіційну вивіску, що бібліотека є закладом культури міста, можна прочитати, якщо підійти впритул до будівлі. Сьогодні бібліотеки не тільки видають книги і газети, тут надається безліч інших послуг: безкоштовний доступ до Інтернету, послуги електронного урядування, консультації з різними фахівцями, участь у клубах і об'єднаннях, змістовне дозвілля для дітей та дорослих. Діяльність бібліотек міста більш помітна і приваблива, ніж фасади їх приміщень. 32,0 тисячі хмельничан щороку відвідують міські бібліотеки, це кожний восьмий. Вони точно знають, де знаходиться в їх мікрорайоні бібліотека. А для інших необхідно це показати, щоб питання "Як пройти у бібліотеку?" не залишалося без відповіді

Для кого цей проект (основні групи мешканців, які зможуть користуватись результатами реалізації завдання)

Проект "Як пройти у бібліотеку?" не має окремої цільової аудиторії, адже користувачами публічних бібліотек міста може бути будь-яка людина, від малечі до поважного віку, не залежно від місця навчання, роботи, соціального статусу.

Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування

Бібліотеки є частиною міського ландшафту. Важливо, щоб вони стали більш помітними, щоб люди знали, де знаходиться найближча бібліотека.
Проектом передбачено оновлення фасаду та встановлення зовнішньої реклами наступних бібліотек:
центральної міської бібліотеки (вул. Подільська, 78),
бібліотек-філій:
- №2 (Проспект Миру, 70/3),
- №4 (вул. Чорновола, 112),
- №13 (вул. Бажана, 16),
- №15 (вул. Гастелло, 16).
Вибрані бібліотеки розташовані в будівлях так, що банери і вивіски не будуть заважати сусідам.
Бібліотеки стануть більш привабливими і помітними ззовні. Реалізація проекту дасть можливість залучити нових читачів до бібліотек у різних мікрорайонах міста, звернути увагу на бібліотеки та послуги, які вони пропонують людям.

План заходів з реалізації проекту (роботи, послуги)

1. Розробка дизайну зовнішнього оформлення.
2. Виготовлення вивісок та банерів.
3. Встановлення їх на фасади бібліотек.
4. Реклама, презентація результатів проекту громаді міста.

Ключові показники оцінки результату проекту

Кількісні: збільшиться кількість користувачів бібліотек протягом року не менше ніж на 100 чол. для кожної бібліотеки (разом 500)

Якісні: бібліотеки помітять ті, хто давно або ніколи туди не ходив і, можливо стануть їх читачами, запишуть своїх дітей. Люди, які читають, які мислять, є активними, грамотними, вони є основою прогресивної громади.

Очікуваний термін реалізації проекту

Проект може бути реалізований за три місяці 2018 року, включаючи розробку дизайну, виготовлення та встановлення зовнішньої реклами.

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Під час реалізації проекту ризиком може стати подорожчання матеріалів і послуг, проте цю проблему можна буде вирішити коригуванням розмірів замовлених банерів та вивісок

Приклади (кейси) схожих рішень

Бібліотеки Вінницької міської централізованої бібліотечної системи, зокрема:
- Центральна бібліотека для дітей та юнацтва;
- бібліотека-філія №11 м. Вінниці.

Мета проекту

Метою проекту "Як пройти у бібліотеку?" є формування впізнаваності бібліотек у міському просторі для залучення хмельничан до читання, відвідування бібліотек шляхом створення привабливого зовнішнього вигляду приміщень бібліотек, встановлення зовнішніх вивісок, реклами читання на їх фасадах.